POWRÓT DO PRZEDSZKOLA

Siedlce, dn. 2.05.2020r.


Szanowni Rodzice!!

Już od tak dawna przedszkolne sale nie rozbrzmiewały wesołym gwarem, wspólną zabawą z Paniami Nauczycielkami i dobrą energią. Wszyscy czekamy z utęsknieniem na powrót naszych podopiecznych do przedszkola.

Pojawia się nadzieją, że może uda nam „małymi, rozsądnymi” decyzjami powrócić do normalnego działania. Oczekujemy na to wszyscy; ja jako dyrektor wraz z Radą Pedagogiczną, cały personel Miejskiego Przedszkola Nr 17.

Jednak wszyscy musimy pamiętać, że jest to dla nas dorosłych , a szczególnie dla naszych dzieci , sytuacja nowa, która stawia przed nami ogromne wyzwanie. Mamy świadomość, że pandemia nie zakończyła się jeszcze.

Dlatego bardzo proszę o podejście do nowej rzeczywistości z ogromną ostrożnością, mając na względzie zdrowie dzieci.

Ja, jako dyrektor przedszkola zrobię wszystko, aby zostały zachowane wszelkie środki bezpieczeństwa, wg zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia.

W pierwszej kolejności z opieki w przedszkolu powinny skorzystać dzieci rodziców, którzy nie mają innej możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Przede wszystkim pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Z wiadomych względów liczebność grup będzie ograniczona. Także będą zachowane wszelkie obostrzenia podyktowane przez Sanepid.

Drodzy Rodzice!!

Bardzo proszę o skontaktowanie się w tej sprawie z Paniami Nauczycielkami poszczególnych grup wiekowych. Porozmawiajcie telefonicznie, bądź napiszcie do Waszych Pań.

Myślę, że odpowiedzialne podejście do tej sytuacji pozwoli wkrótce powrócić do zdrowej, bezpiecznej rzeczywistości, na którą wszyscy czekamy. A my, pracownicy Miejskiego Przedszkola Nr 17 w szczególności oczekujemy na Nasze Dzieci.


Od naszych decyzji, Państwa zaangażowania i ostrożnego podejścia do sytuacji, a mojego przestrzegania przepisów i zaleceń zależy zdrowie i bezpieczeństwo dzieci.

Z opracowaną procedurą wraz z wytycznymi zostaną Państwo zapoznani wkrótce poprzez stronę internetową naszego przedszkola. Także proszę śledzić informacje bieżące na stronie Miasta Siedlce.


Serdecznie pozdrawiam i życzę Państwu spokojnego weekendu oraz szybkiego spotkania w bezpiecznej rzeczywistości.


Z wyrazami szacunku

Grażyna Świderska

Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 17