List do Rodziców (2)

Tydzień 2. Wakacyjne wspomnienia

 

Drodzy Rodzice!
W minionym tygodniu rozmawialiśmy o lecie i wakacjach. Omawialiśmy skarby, które można przy¬wieźć z bliższych i dalekich podróży. Uczyliśmy się wskazywać na mapie miejsce, w którym mieszkamy, a także góry, morze, jeziora i rzeki. Rozmawialiśmy o różnych środkach transportu, klasyfikowaliśmy je ze względu na sposób poruszania się.
Warto porozmawiać z dziećmi o tym, co nas otacza. Dzięki temu mogą Państwo świadomie kształtować wrażliwość dzieci na kontakt ze środowiskiem przyrodniczym – zwierzętami i roślinami. Na podstawie obserwacji, doświadczeń, albumów można poszerzać informacje dzieci o tym, jak wygląda krajobraz Polski. Wspomnieć, że oprócz pobytu nad morzem i w górach można atrakcyjnie spędzać czas również nad jeziorem, nad rzeką, na wsi i w miastach. Warto podkreślić, że najważniejsze w wypoczynku jest to, żeby w przyjemnej atmosferze spędzić czas z bliskimi. Przypominanie sobie wspólnych wakacyjnych zabaw, oglądanie zdjęć pozwoli Państwu na rozwijanie bliskości z dzieckiem.

 

Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Mogą Państwo w codziennych sytuacjach bawić się z dzieckiem w nazywanie różnych pojazdów w otoczeniu, szukanie ich cech wspólnych i różnic, odróżnianie pojazdów po wydawanych przez nie dźwiękach. Warto zachęcać dziecko do odtwarzania tych dźwięków oraz śpiewania piosenki Pamiątki z wakacji, poznanej podczas zajęć.

W następnym tygodniu będą potrzebne: kasztany, apaszka lub szalik, słomka do napojów, talerzyk jednorazowy.