Religia 27.07.2020r.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

 

Witam Was kochane Pszczółki i Drodzy Rodzice.

Wybierzcie sobie modlitwę, która chcecie się pomodlić:

https://wordwall.net/pl/resource/1268436/religia/moja-modlitwa

Na półkach w Waszych domach znajduje się wiele książek. Niektóre z nich czytają Wam Rodzice, to na pewno jakieś bajki, opowiadania, może książki przyrodnicze. Wiele z nich przeczytaliście już zapewne sami, bo niektórzy potrafią już czytać.

W każdej książce jest wiele ciekawych wiadomości. Książki pisało wiele mądrych osób. Wśród tych książek jest jedna inna niż wszystkie pozostałe. Jest to księga ze wszystkich najważniejsza.

Na pewno każdy z Was znajdzie ja w swoim domu – to BIBLIA, czyli PISMO ŚWIĘTE.

Biblia to Księga szczególna, bo w Niej zapisana jest historia świata i człowieka od momentu, gdy został stworzony przez Pana Boga. W Biblii zapisane są słowa Pana Boga do człowieka. Z Biblii dowiadujemy się, jak bardzo Pan Bóg nas kocha.

Kochane Dzieci, Kochani Rodzice

Trzecia Niedziela Wielkanocna jest niedzielą Słowa Bożego, a rozpoczynający się tydzień – tygodniem biblijnym. To dobra okazja, żeby otworzyć Pismo Święte, czytać, rozważać i słuchać tego, co Pan Bóg do nas mówi.

Dobrze wiem, że dzieci bardzo lubią słuchać historii biblijnych, zwłaszcza ze Starego Testamentu lub z Nowego o życiu Pana Jezusa, więc poczytajmy im każdego dnia tego tygodnia wybrane opowiadanie z Biblii dla dzieci.

Polecam również świetną aplikację na telefon, Biblia jest czytana przez lektora, kolorowe obrazki przyciągają uwagę a dzieci mają ciekawe zadanka do wykonania;

https://www.bible.com/pl/kids

Proponuję filmiki o Biblii

https://www.youtube.com/watch?v=dlfkCDs8SqA     cz.1

https://www.youtube.com/watch?v=rxBGuKraCLY   cz.2

W książeczce do religii na stronie 30 i 31 są zadania dla Was, zapraszam do wykonania.

 

 

 

Pozdrawiam Was serdecznie:)P. Małgosia