Aktywności poniedziałek 01.06.

Prosimy Rodziców o wydrukowanie poniższej tabeli i systematyczne zaznaczanie razem z dzieckiem wykonanych zadań. Wypełnioną tabelę należy zachować wraz z pracami dzieci.

Zadania można realizować z dzieckiem o dowolnej porze dnia, można również dzielić je na krótkie etapy biorąc pod uwagę predyspozycje dziecka.

link do pobrania:

  https://drive.google.com/drive/folders/1ByhOAzkEHW7yb0nQSRDbq-rz3Lt43YTS?usp=sharing


Krąg tematyczny: Sport to zdrowie.

Temat:  Sport od A do Z

Cele:

* dziecko wypowiada się swobodnie na dany temat

* dziecko wzbogaca słownik o nazwy sportów letnich
* dziecko kształtuje zwinność i lekkość
* dziecko sprawnie wykonuje zadania ruchowe
* dziecko stara się przekazać treści za pomocą pantomimy
* dziecko ćwiczy umiejetność odwzorowywania

Przebieg:

1. „ Jakie znamy sporty ”- nazywanie sportów letnich takich jak : tenis, jazda na rowerze, biegi, jazda na hulajnodze, badminton, pływanie, jazda na rolkah, piła siatkowa, koszykowa na podstawie obrazków;opisywanie obrazków ;wypowiedzi na temat sportów letnich.

2. „ Jak lekkoatleci ” - zabawa naśladowcza. Dziecko stara się wykonać polecenia rodzica- maszeruje z uniesionymi kolanami wysoko, wykonuje skłony w przód, naśladuje żonglowanie piłką, biega, naśladuje pływanie. Zabawę również może przeprowadzić dziecko.

3.  Sportowe gadżety ” - wykonanie scenek pantomimicznych ; losowanie gadżetów narysowanych przez rodzica na karteczkach; próby pokazywania do czego może służyć dany przedmiot, nazywanie wcześniej poznanych sportów letnich .

4. „ Tenis ” - odwzorowywanie konturu rakiety i piłki tenisowej narysowanej przez rodzica w postaci kropeczek, gdzie najpierw dziecko kredką rysuje rakietę i piłkę tenisową po kropeczkach, a następnie na drugiej kartce odzworowuje; doprowadzanie pracy do końca.