Opłaty za przedszkole i na wyprawkę

 

W pokoju Intendenta przy odbiorze kartek z informacją

o opłacie za miesiąc grudzień 2020

będzie zbierana składka na wyprawkę 100 zł za

( II semestr roku szkolnego 2020/2021).

 

Święto Niepodległośći

 

 

 

Dnia 9 listopada (tj. poniedziałek) w grupie dzieci 6- letnich odbędzie się Akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości (bez udziału Rodziców).

 

Fotorelacja z przebiegu uroczystości będzie dostępna na stronie internetowej przedszkola.

 

                                           

                                                        Dyrektor i Nauczycielki z gr. V

 

 

 

 

Seanse w Tężni Solankowej Parku Wodnego w Siedlcach 2020/2021

 

W okresie od 9.X.2020 r. do 21.V.2021 r. dzieci z naszego przedszkola będą korzystały z możliwości wejścia do Tężni Solankowej w Parku Wodnym w Siedlcach.

 

Harmonogram wejść do Tężni Solankowej w poszczególnych grupach.

09.10.2020/ Pt /godz. 9.00-9.45 GRUPA V
18.11.2020/ Śr /godz. 10.00-10.45 GRUPA IV
07.01.2021/ Czw /godz. 9.00-9.45 GRUPA V
05.02.2021/ Pt / godz. 9.00-9.45 GRUPA IV
01.03.2021/ Pon / godz. 10.00-10.45 GRUPA III
13.04.2021/ Wt / godz. 9.00-9.45 GRUPA II
21.05.2021/ Pt /godz.10.00-10.45 GRUPA I

 

PRZECIWSKAZANIA DO KORZYSTANIA Z TĘŻNI SOLANKOWEJ


1. Nadczynność tarczycy.
2. Choroby niewydolności krążenia.
3. Zaawansowana astma oskrzelowa.
4. Ostry stan zapalny i gorączka.
5. Uczulenie na jod i brom


Uwaga! Jeżeli Państwa dziecko ma jakiekolwiek przeciwwskazania prosimy o wcześniejsze poinformowanie wychowawczyń w grupie.

 

 

Ogłoszenie

Szanowni Rodzice !

 

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 17 informuje, że działając na podstawie § 18 ust. 2a i 2c rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 31.12.2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1604) Pan Prezydent Miasta Siedlce wyraził zgodę na zawieszenie zajęć w Miejskim Przedszkolu Nr 17 w Siedlcach w oddziałach dla dzieci 5-letnich i 6-letnich od 23 września do 27 września 2020 r. ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, która może zagrażać zdrowiu uczniów.

Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 17

Szanowni Państwo!! Drodzy Rodzice!!

 

W związku z zaistniałą i ciągle przedłużającą się sytuacją piszę do Państwa, o przyjętej w Miejskim Przedszkolu Nr 17 w Siedlcach, organizacji pracy i sposobie realizacji przez nauczycieli podstawy programowej wychowania przedszkolnego, w oparciu o Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (DZ.U.z 2020, poz.493).

Ustalenia obowiązują aż do odwołania.

Dyrektor pracuje zarówno w placówce, jak i zdalnie- odpowiednio do potrzeb. Jestem w stałym kontakcie z nadzorem pedagogicznym i organem prowadzącym przedszkole, a także wszystkimi pracownikami przedszkola. Pozostaję do dyspozycji w kontakcie telefonicznym oraz poprzez pocztę elektroniczną, w   godzinach 800-1600.

Nauczyciele realizują podstawę programową zdalnie, wykonują inne statutowe zadania i pozostają w stałym kontakcie z dyrektorem, innymi nauczycielami oraz specjalistami.

Terapia logopedyczna oraz terapia SI odbywa się zdalnie. Specjaliści pozostają w stałym kontakcie z dyrektorem i nauczycielami .

W naszym przedszkolu zostały przyjęte ustalenia co do realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego przez nauczycieli:

  • Nauczyciele planują zabawy, zadania i różne sytuacje edukacyjne dla dzieci w ramach tematów kompleksowych na podstawie programu wychowania przedszkolnego.
  • Co najmniej raz w tygodniu nauczyciele przesyłają państwu zestaw zadań, zabaw i innych aktywności do zrealizowania na każdy dzień – kilka aktywności dziennie z każdego obszaru podstawy programowej (fizyczny, emocjonalny, społeczny, poznawczy).
  • Minimum połowę zadań proszę realizować w naturalnych sytuacjach życia rodzinnego.
  • Do zadań załączane są niezbędne opisy i materiały.
  • Bardzo proszę o gromadzenie wykonanych prac, zadań w zaproponowanych przez nauczycieli teczkach czy kartach do oznaczania wykonanych tygodniowo zadań.
  • Dodatkowo na stronie internetowej przedszkola można odnaleźć propozycje innych zabaw i aktywności przeznaczonych dla dzieci.
  • Specjaliści przygotowują i są zobowiązani do przekazywania opisów zadań, zabaw i ćwiczeń bezpośrednio zainteresowanym rodzicom.

Przygotowując takie rozwiązania w zakresie zdalnej realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz udzielania pomocy psychologiczno pedagogicznej wzięliśmy pod uwagę to, iż Państwo łączycie teraz różne obowiązki zawodowe i rodzinne, a w domu są dzieci na różnych poziomach edukacji i dlatego doskonale Państwa rozumiemy.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących organizacji działań, proszę o bezpośredni kontakt ze mną. Natomiast w sprawach bieżących dotyczących realizacji podstawy programowej proszę kontaktować się z nauczycielami.

Mając na względzie poczucie bezpieczeństwa Państwa dzieci, pragnę poinformować o możliwości skorzystania bezpośrednio z pomocy psychologiczno- pedagogicznej, pod adresem:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                        Przesyłam Państwu serdeczne pozdrowienia oraz gorące uściski dla Dzieci!!!

                                                                                                          Z wyrazami szacunku

                                                                                                          Grażyna Świderska

            Dyrektor MP 17

             w Siedlcach